اعتبار سنجی مشتریان برند

اطلاع از هویت و وضعیت مالی مشتریان - تنظیم قراردادهای حقوقی - تعیین سقف ریالی مشتریان اعتباری - تعیین نوع و میزان تضمینات مالی

در تجارتهای حرفه ای و کسب و کارهایی که غالبا" تحت نام  برند تجاری فعالیت می کنند همواره فروشندگان دست دومی وجود دارند که در قالب نمایندگی ، بنکدار و یا مغازه دار بعنوان بازوی توزیع محصولات و کالاهای برند اقدام می کنند .

این دسته از فروشندگان همواره نیازمند حمایتهای مالی صاحبان برند بوده و معمولا" درخواست خرید بصورت غیر نقد و اعتباری  را دارند .

اینکه بگوییم تمامی معاملات ما بصورت نقد خواهد بود درحقیقت مانعی بزرگ برای رشد تجارت خود بوجود می آوریم ، بسیار روشن است که لازمه رشد تجاری برند توزیع محصولات  در سطح وسیع می باشد.

معمولا" عرضه مستقیم محصولات برای خود برند مستلزم تحمیل هزینه های جانبی و فروشگاهی بوده و بار مالی سنگینی داشته بنحویکه غالبا" از آن فراری هستند و توزیع از طریق فروشندگان واسطه را ترجیح می دند ، اما آیا این فروشندگان واسطه قابل اعتماد هستند ؟

متاسفانه اکثر تجار در معاملات خود تجربه مواجهه با مشتریان بد حساب را داشته اند  واز این بایت مشکلات متعددی برایشان بوجود آمده است و شاید برای وصول مطالبات خود بارها ناگزیر از پیگیری و اقدامات حقوقی و قضایی بوده اند .

علیرغم وجود این موانع  ، برای توسعه تجارت خود ناگزیر از اعتماد به دیگران هستیم .بهتر و صد البته  لازم است قبل از معامله اقداماتی در راستای سنجش اعتبارمالی  مشتریانی که تقاضای معاملات  اعتباری را دارند انجام دهیم . 

برای اعتماد به مشتریان اعتباری ، سوالات زیادی مطرح میشود که باید برای آنها پاسخ مناسب پیدا شود  :

 

  1. از هویت مشتریان خود در بازار کسب و کار چه میدانید ؟
  2. از چه طریق از وضعیت و توان مالی مشتریان خود مطلع شوید؟
  3. چه تضمینی برای وصول  مطالبات خود از مشتریان دارید ؟
  4. با چه ابزاری اعتبار مشتریان را مورد سنجش قرار می دهید؟
  5. سقف اعتبار مشتریان خود را چگونه و بر چه اساسی تعیین می کنید؟

 

برای اینکه با مشتریان بد حساب مواجه نشوید دو راه بیشتر وجود ندارد :

  1. نقد فروشی: که باتوجه به بازار شدید رقابتی درخیلی ازشرکت ها این امکان وجود ندارد.
  2. اعتبارسنجی مشتریان : چنانچه صحیح و با برنامه ریزی انجام شود عامل بسیار مهمی در موفقیت کسب و کار شما می باشد.

راهکارهای وصول مطالبات از مشتریان یکی از حیاتی ترین اصول در کسب وکارهایی است که فروش اعتباری دارند واین مهارت می تواند مستقیم در سود وزیان شرکت تاثیر گذار باشد.

به یاد داشته باشیم همیشه پیشگیری بهتر ازدرمان است ، یکی از بهترین راهکارها برای بازگشت مطمئن سرمایه شما اعتبار سنجی مشتریان می باشد.

** دپارتمان تاجربان در بخش سنجش اعتبار مشتریان و کسانی که متقاضی معاملات غیر نقد هستند خدمات ذیل را به برند شما ارایه خواهد داد : 

** تحقیق و بررسی سوابق صنفی و مالی  مشتری دردوره های مالی گذشته .

** کسب اطلاع از میزان اعتبار حساب بانکی مشتریان و احراز خوش حسابی آنان .

** کسب اطلاع از دیگر شرکتها که  مشتری با انها مراوده تجاری دارند .

** حضور در محل کسب مشتری و انجام تحقیقات محلی لازم .

** بررسی و احراز توان مالی مشتری در بازپرداخت اعتبارات دریافتی .

** تعیین و پیشنهاد سقف اعتباری برای مشتریان .

** انعقاد قرارداد حقوقی و اخذ تضمین های معتبر از مشتری .