کلینیک برند

شناسایی نقاط بحران خیز در سازمان و شرکت - تجزیه و تحلیل بحران ها - ارایه راهکاری مقابله با بحران های مدیریتی و مالی - احیای روند رشد سعودی برند

صاحبان تجارتهای موفق قبول دارند که برای راه اندازی یک تجارت درقالب برند ، در گام اول رعایت اصول برندینگ و طی مقدمات اولیه با تمامی جزئیات بسیار ضروری می باشد .

با ورود برند به چرخه فعالیتهای اقتصادی ، متوجه می شویم مراحلی که قبل از آن انجام  گرفته صرفا" مقدمه ای جزیی بوده برای شروع داستان زندگی برند شما  و اما آنچه که قالب زندگی تجاری برند شما را تشکیل می دهد  ادامه موفقیت آمیز مسیر و حضور فعال در چرخه اقتصادی  می باشد ، بسیار واضح است برندی که نتواند وارد چرخه اقتصادی شود و نتواند موفقیتی بدست آورد در حقیقت فاقد زندگی بوده و تنها یک نام خام باقی خواهد ماند بدون هیچ افتخار و غروری .

 یک صاحب برند با آینده نگری خود نقش پدری مدبر و مربی توانایی را برعهده خواهد داشت که هیچ وقت در دام این تفکر ( که چون برند مقدمات اولیه را رعایت کرده مسیر پویایی خویش را خود به خود طی خواهد کرد ) نمی افتد ، این استدلال ناقص در افکار ایشان جایگاهی ندارد و باور دارند که این تفکر برند را به گردابی خواهد رساند که نتیجه ایی جزء نابودی در بر ندارد .

در مراحل زندگی یک برند بحران های متنوع اقتصادی و مدیریتی  اعم از تغییرات عرضه و تقاضا، نوسانات مالی و عدم بازگشت سرمایه، نا کار آمدی کارکنان و مدیران ، ناهماهنگی اهداف و برنامه ها با امکانات و توانایی های شرکت و توقعات متغییر و گوناگون مشتریان  و رقابتهای ناسالم تجاری می توانند در هر زمانی به نوبه خود مشکلات متعددی را برای مجموعه برند به وجود بیاورند.

در دنیای تجاری ، برند های زیادی وجود دارند که مقدمات اولیه ایجاد برند را درست چیده اند اما از بدو شروع فعالیت با بحران مواجه می شوند و امکان حیات تجاری را از دست می دهند و متاسفانه هستند برندهایی که علی رغم چند سال فعالیت موفق در سراشیبی افول و نابودی قرار گرفته اند و ادامه مسیر برایشان ناممکن خواهد شد  .

ترس از رسیدن به پایان خط و خاتمه عمر برند کابوسی است که همواره صاحبان برند را تهدید می کند ، واقعی شدن این کابوس زمانی است که بحرانهای اقتصادی و مدیریتی برند را با خود درگیر می کند ، مسلما" آنهایی که با علم و آگاهی قدم برداشته اند امیدوارتر از قبل به مسیر خود ادامه می دهند و سایرین از قافله عقب خواهند افتاد . 

برای شما که صاحب یک برند هستید بسیار ضروری است که احیا و ریکاوری برند را بعنوان یک سیاست دوره ای جهت کسب قله های موفقیت همواره در نظر داشته باشید و در طول مسیر تولد و پویایی برند از مشاوران با تجربه در این زمینه کمک بگیرید ، لازم است در هر حالی  خود را برای پاسخگویی به سوالات ذیل آماده نگه دارید :

الف -  چنانچه مشکلات اقتصادی و مدیریتی برای برند شما ایجاد بحران نموده است برای گذر از بحران و محافظت از برند خود چه اقداماتی را انجام می دهید؟

ب برنامه شما برای پیش گیری از بحران های احتمالی چه بوده و  چگونه مانع از به وجود آمدن بحران در سازمان  و برند خود  میشوید؟

ج - چگونه می توانید برند خود را همواره پویا و توانا نگه دارید ؟ دوره های ریکاوری برند را تعریف کرده اید یا خیر ؟ 

 

دپارتمان تـاجربــان در بخش کلینیک برند همراه و یاور شما صاحبان برند خواهد بود تا چنانچه در مسیر شکوفایی برند خود با بحران مواجه شده و برند شما سیر نزولی پیدا کرده است ضمن تجزیه و تحلیل بحران ها ، نقاط بحران خیز در سازمان و شرکت را شناسایی نموده  و راهکارهای اجرایی و عملیاتی برای عبور از این مرحله وقرارگررفتن در مسیر رشد مجدد را به تجارت شما ارائه دهد.

** بر این باوریم که برنامه های ما می تواند حیات دوباره را به برند و تجارت شما بازگرداند ، با شما خواهیم بود تا  سیر صعودی برند تان مجددا" آغاز شود ، به نحوی که ضمن دستیابی به رشد مطلوب ، همواره آمادگی مواجه با مشکلات و بحران های اقتصادی و مدیریتی را داشته باشید.