هدف گذاري به روش اسمارت (smart)

 هدف گذاري به روش اسمارت یک مدل هدفگذاری است ، شما با آگاهی و بکارگیری اصول ومبانی این شیوه در تصمیم گیری مشاهده می کنید که دستیابی به اهداف و برنامه های‌تان چقدر راحت تر می باشد .

برای ساختن آینده ای موفق لازمست است برنامه و هدف داشته باشید ،اهداف غالبا" آگاهانه انتخاب می شوند و مسیر دست یافتن به اهداف همان چارچوب تصمیم گیری ، خلاقیت و جسارت در ساختن سرنوشت  خواهد بود .

مدل هدف‌گذاری اسمارت  به شما کمک می کند تا اهداف خود را به نحوی تعیین کنید که تردیدی در رسیدن به آن‌ها و موفقیت در راه رسیدن به اهداف خود  نداشته باشید.

در مدل هدف‌گذاری اسمارت ، اهداف شما باید ویژگی‌ها خاصی داشته باشند تا منتهی به موفقیت شوند :

اهداف شما باید پنج ویژگی داشته باشند :

* معیّن( Specific)  

* قابل‌اندازه‌گیری( Measurable)

* دست‌یافتنی( Attainable)

* واقع‌بینانه( Realistic)

* زمان‌بندی‌شده(Timely)

 

۱ -اهداف خود را روشن و شفاف تعیین کنید. 

اگر قصد دارید اهداف ماه آینده،شش ماه آینده یا سال آینده‌ی خود را تعیین کنید، باید آن‌ها را صریح و روشن مطرح کنید.این کافی نیست که بگویید: “می‌خواهم در شش ماه آینده پیشرفت کنم.”

این پیشرفت را در کدام زمینه در نظر دارید؟

باید به‌ قدری اهداف خود را شفاف بنویسید که بدانید دقیقاً چه چیزی را با چه مقدار و چه کیفیتی می‌خواهید ، هدف شما باید کاملاً واضح باشد تا بتوانید برای رسیدن به آن تلاش کنید  . برای مثل وقتی تصمیم می گیرید که  در سه ماه اینده افزایش فروش داشته باشید بایستی واضح تعیین کنید که چه سقفی از فروش مورد نظر شماست .

 

۲-هدف‌هایتان باید قابل‌ اندازه‌گیری باشد.
باید بتوانید اندازه بگیرید که چه قدر به سمت هدفتان پیش رفته‌اید ، معیار رسیدن شما به هدفتان باید قابل‌اندازه‌گیری باشد تا بدانید هرروز و هرلحظه در چه وضعیتی هستید و چقدر به هدف خود نزدیک شده‌اید.

اگر برای خود تعیین کرده اید که در سه ماه آینده دوبرابر فروش داشته باشید باید مشخص کنید که برای رسیدن به این هدف چکارهایی باید انجام دید و هر روز چه قدمهایی لازم است بردارید تا به هدف خود برسید .

 

 ۳-در انتخاب هدف واقع‌بین باشید 

اهدافی را برای خود در نظر بگیرید که دسترسی به آن‌ها امکان‌پذیر باشد. این مورد یکی از مهم‌ترین دلایل برای رسیدن یا نرسیدن شما به اهدافتان است.اهداف خودتان را طوری تنظیم کنید که احتمال رسیدن به آن‌ها وجود داشته باشد و ازلحاظ منطقی،رسیدن به هدف و موفقیت برای شما ممکن باشد.

شخصی که علم پزشکی ندارد نمی تواند تبدیل شدن به جراحی حاذق و زبر دست را بعنوان هدف شش ماه آینده خود تعین کند .

هدف‌های بزرگ و قدم‌های بزرگ بدون پشتوانه ،  ذهن انسان را می‌ترسانند و احتمال موفقیت و دستیابی به اهداف کاهش میابد، انتخاب هدف باید منطقی باشد.

 

۴-اهداف باید قابل‌ دسترس باشند.

اهدافی که با توانایی و امکانات شما تناسبی ندارند، غیرقابل‌دسترسی‌اند.اهدافتان باید با توجه به امکانات موجودتان هم‌خوانی داشته باشد تا بتوانید  موفق شوید.

  • مثلا نمی توانیم یکهو شرکت پنج هزار نفری داشته باشیم.
  • باید قبول کنیم که باید از کم شروع کنیم و بعدا گسترش دهیم.
  • هدف را به چند بخش کوچکتر تقسیم می کنیم که دست یافتنی باشد.
  • اول سایت شرکت را ردیف می کنیم.
  • بعد محتوا تولید می کنیم.
  • بعد وام کارآفرینی می گیریم و تجهیزات را آماده می کنیم.
  • و به همین شکل کارهای شرکت را به چند کار کوچک و دست یافتنی تقسیم می کنیم.

 

۵-هدف‌ها باید قابل زمان‌بندی باشند.

بسیاری از افراد رویاهایی دارند و مدتهای مدیدی از لحاظ فکری با آن درگیر می شوند اما غالبا" بدون انکه اقدامی را شروع کنند اهدافشان را فراموش کرده و یا در حد همان رویا نگهش می دارند ، وقتی هدفی را انتخاب می کنید ، باید با استفاده از یک جدول زمان‌بندی‌شده، مدام آن را بررسی کنید و از آخرین وضعیت مسیر آن باخبر باشید، بدیهی است اگر پیشرفتی به‌سوی هدف خود مشاهده کنید، احساس رضایت و خرسندی خواهید داشت و به ادامه‌ی مسیر ترغیب می‌شوید و هرگاه سستی و یا انحرافی از مسیر مشاهده کنید سعی می کنید آن را برطرف نموده و به مسیر اصلی برگردید . 

 

توجه داشته باشید برای رسیدن به هدفهایتان باید اطلاعات کافی داشته باشد ، اگر روشی را به خوبی نشناسید به نتیجه بخش  نبودن آن عادت می کنید و طولی نمی کشد که کل روش کاملا فراموش می شود.هر روشی باید قدم به قدم اجرا شود و بصورت مستمر اصول آن را تکرار کنید تا در درون شما قالب بسته و تبدیل به جزیی از تفکرات و کردار روزانه شما شود در این صورت است که می توانید نسیم موفقیت را بر روح و روان خود احساس کنید و از این بابت خشنود باشید .

 

 

 

 

 

فیلم